A pumptrack pálya egy olyan földre készített sínhez hasonlító eszköz, melyen különféle guruló eszközökkel, kerékpárral, görkorcsolyával és gördeszkával lehet használni. Na de miért éri meg egy pumptrack pályába invesztálni, és egyáltalán hova való egy ilyen?
Korábban csak amerikai filmekben, népszerű tini sorozatokban láthattunk különféle gördeszkás pályákat, manapság azonban már budapesti lakótelepeken is belebotolhatunk göriseknek kihelyezett rámpákba, lépcsőkbe, és félcsövekbe. Ezeket az eszközöket azonban már csak profiknak érdemes használni, valahol el kell kezdeni. Erre találták ki a pumptracket, ami lényegében egy kötöttpályás útvonal, kanyarokkal, emelkedőkkel, lejtőkkel, melyek kissé megnehezítik a pálya teljesítését, és felkészítenek azoknak az aprócska mozdulatoknak a megtanulására, melyek képessé tesznek majd minket a nagyobb repülések teljesítésére a gördeszka pályákon.
Van még egy másik ok is, ami miatt érdemes egy ilyen pumptrack pályát létesíteni mondjuk oktatási intézményekben: ez pedig az óvatosság. Meglepő lehet ezt hallani, de valóban így van. A száguldozni szerető gyerekek ugyanis a kötött pálya miatt senkinek sem veszélyeztethetik a biztonságát, emellett pedig ők maguk sem tudnak majd túl gyorsan hajdani a kacskaringós pumptracken, ráadásul mivel szinte a talajon mozognak a gyerekek, ezért ha elesnek sem huppannak nagyot a földre.
Most bárhova magaddal vihetsz egy szabadulószobát. A Doors: Awakening ismerős lehet mindazoknak, akik hagyták már, hogy rájuk zárják egy fejtörőktől hemzsegő szoba ajtaját. A különféle . . .
Tripla hátraszaltó a kanyon fölött? A való életben csakugyan veszélyes lenne, de a Touchgrind BMX 2-ben elég néhány pöccintés hozzá. Ha ráéreztél ennek a pörgős, . . .